- Střely (na branku) -
7 Vyloučení 5
1 Branky v přesilovce 0
0 Branky v oslabení 0

Ve druhém kole Krajské ligy mužů se na zimním stadionu v Poděbradech představili hráči Žabonos, pro které tuto utkání znamenalo vstup do soutěže. Poděbrady chtěly napravit dojem z minulého kola.

Jenže hned ve třetí minutě utkání domácí obraně ujel Pavel Kubát, který v minulosti strávil 3 sezony právě v barvách Poděbrad, a poradil si i s domácím brankářem. V sedmé minutě již bylo vyrovnáno – po akci Jelínka a Rindoše nekompromisně zakončil do horního rohu branky Lukáš Tuma. Ve 14. minutě dostal hosty znovu do vedení Jaroslav Kedršt, naštěstí trojice Čapek – Rindoš – Tuma necelé dvě minuty před koncem vykombinovali o přesilovce krásnou akci a do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

Jenže hned z kraje druhé třetiny Žabonosy opět odskočili. Jan Kubišta si vzal ve středním pásmu puk, dostal se až před Denise Hermanna a zakončil přesně. Vyrovnání přišlo až před druhou přestávkou, kdy se přesně trefil Adam Bartoň.

Na začátku třetí třetiny to vypadalo, že domácí poprvé půjdou v utkání do vedení, ale k překvapení nebyla branka uznána pro údajné kopnutí bruslí. Z následné akce pak vstřelil branku Jan Smejkal a Žabonosy znovu vedly. Srovnat dokázal až 7 minut před koncem Dominik Čapek. Čtyři minuty před koncem hráli hosté přes čtvrt minuty v šesti hráčích, žádný z rozhodčích si toho však nevšiml, nechali hru pokračovat a naopak vyloučili domácího hráče. Poděbrady kritické oslabení ubránily a naopak 11 vteřin před koncem utkání rozhodl o 3 bodech Antonín Jelínek.

Sérii domácích utkání zakončí Poděbrady příští týden od 17:00 pro Benátkám. Ještě před ním se v exhibičním utkání v rámci oslav 800 let města Poděbrad od 13:30 utkání Stará Garda Poděbrad se Sigi teamem.

Branky: 06:37 Lukáš TUMA (Lukáš RINDOŠ , Antonín JELÍNEK), 18:36 Lukáš TUMA (Lukáš RINDOŠ , Dominik ČAPEK) - v přesilové hře 5/4, 36:08 Adam BARTOŇ (Jiří VOŠTA , Lukáš RINDOŠ), 52:21 Dominik ČAPEK (Marek KAROCH , Lukáš RINDOŠ), 59:49 Antonín JELÍNEK (Lukáš TUMA , Lukáš RINDOŠ) - 02:22 Pavel KUBÁT (Tomáš KRÁČMAR), 13:17 Jaroslav KEDRŠT (Jan SMEJKAL), 21:01 Jan KUBIŠTA, 43:01 Jan SMEJKAL (Jaroslav KEDRŠT)

Denis HERMANN (Pavel JEŽEK) - Martin ŠEVC, Matěj ŽALUD, Jiří VOŠTA, Bohumil SLADKÝ, Josef NUTIL, Adam BARTOŇ, Marek KAROCH - Patrik TOUPAL, Antonín JELÍNEK, Lukáš TUMA, Dominik ČAPEK, Radim PLAČEK, Lukáš MILANIAK, Lukáš RINDOŠ, Filip KEJDANA, Dušan KERDA