- Střely (na branku) -
2 Vyloučení 4
0 Branky v přesilovce 1
0 Branky v oslabení 0

Hokejový A tým klubu HC Poděbrady prošel v letním období obrovskou proměnou, odešli zkušenější hráči, které nahradili mladší a většinou odchovanci. Tým v úvodním kole Krajské ligy hostil před zraky svých příznivců rezervu Benátek nad Jizerou, kterou zdolal v prodloužení gólem zkušeného Ševce. Hattrick dal Kejdana, který u zbylých dvou branek asistoval.

Domácí hokejisté museli dvakrát v první třetině dotahovat manko, to se jim pokaždé povedlo. Zkraje druhé části byli o krok napřed oni, jenže Benátky dvěma góly strhly vedení na svoji stranu. V závěrečné třetině padl jediný gól, který dal Kejdana, čímž zkompletoval svůj hattrick a poslal zápas do prodloužení. V něm rozhodl zkušený Ševc a Poděbrady si vzaly prémiový bod navíc. Kejdana dal tři branky a u zbylých dvou ještě asistoval.

„Klukům jsem po zápase říkal, že jsme měli vyhrát za tři body,“ ulevil si nový trenér poděbradského celku Michal Dobroň, který se vrátil zpět do lázeňského města po dvou letech. „Měli jsme spoustu šancí, které jsme neproměnili. Svojí nedisciplinovaností jsme to pak museli dohánět. Nakonec jsme rádi, že jsme v prodloužení urvali druhý bod,“ těšilo kouče Poděbrad.

V prodloužení rozhodl bývalý exligista Ševc. „Všichni za tím šli. A že dal gól právě Ševc, to vyplynulo ze hry,“ řekl Dobroň, jehož tým prošel v přípravě velkou obměnou. „První zápas byl dobrý. V přípravě se kluci dávali společně do kupy, postupně si museli zvykat na to, co od nich budeme chtít. Věřil jsem, že můžeme Benátky porazit,“ dodal Michal Dobroň.

Branky: 05:29 Filip KEJDANA (Martin ŠEVC), 13:13 Filip KEJDANA (Matěj KREJSA), 21:34 Jan LEDERER (Adam BARTOŇ , Filip KEJDANA), 54:05 Filip KEJDANA (Bohumil SLADKÝ), 61:05 Martin ŠEVC (Matěj KREJSA , Filip KEJDANA) - 01:15 Martin HOŠEK, 11:36 Jan KUSÝ (Jan RŮŽEK , Jakub PECA), 22:24 Jan RŮŽEK (Jan KUSÝ), 32:58 Tomáš MACURA (Jan KUSÝ) - v přesilové hře 5/4

Matěj BALÁK (Denis CHODĚRA) - Jakub KOSINKA, Jiří VOŠTA, Martin ŠEVC, Matěj KREJSA, Bohumil SLADKÝ, Vojtěch ČERVEŇÁK, Adam BARTOŇ - Jiří MRKUS, Marek KUBÁT, Dominik TOMÁNEK, Kryštof BOUŘIL, Jan LEDERER, Petr ZÁMEČNÍK, Lukáš MILANIAK, Filip KEJDANA, Ondřej NÁPRAVNÍK