Používáte nepodporovaný prohlížeč. Upgradujte si prosím na aktuální verzi.
Klub

Ála v nominaci reprezentace ČR U16

Že byla Ála zařazena do tohoto projektu právem dokazuje nominace hráček na Turnaj olympijských nadějí U16, který se uskuteční od 12. do 17. prosince 2022 v Půchově na Slovensku. Teprve třináctiletá poděbradská hráčka figuruje mezi 22 nominovanými, které budou na této akci reprezentovat ČR. „Jsem hodně šťastná, že se mi podařilo do reprezentace U16 dostat již ve 13 letech. Na různých akcích nám bylo řečeno, že se do repre této věkové kategorie dostávají spíše starší holky. Jsem moc ráda, protože tohle byl můj první velký cíl,“ přibližuje své první pocity.

Jsem hodně šťastná, že se mi podařilo do reprezentace ČR 16 dostat již ve 13 letech, byl to můj první cíl

Od pondělí do středy čeká reprezentaci příprava, která bude obsahovat nejen tréninky na ledě a na suchu, ale i další týmové aktivity. Od čtvrtka do soboty se poté v rámci turnaje děvčata postupně utkají s Maďarskem, Polskem a na závěr se Slovenskem. „Na první reprezentační akci se chci co nejvíce ukázat, abych byla nominována i na ty další. Je mi jedno, jaký post budu hrát, od kluků jsem zvyklá hrát jak v útoku, tak i v obraně. Už teď ale vím, že s kluky je hra jiná, je tvrdší a hlavně rychlejší,“ porovnává zejména s kategorií starších žáků, za které v Poděbradech nastupuje. Mimo tuto chlapeckou soutěž si už stihla zahrát dokonce i extraligu žen za HC 2001 Kladno.

Přestože se bude jednat o její první oficiální reprezentační akci, nebude v úplně neznámém prostředí: „S některými nominovanými hráčkami se znám z různých akcí, které se konají po celé ČR. Těším se ale, že se budu moct porovnat i s dalšími holkami ze zahraničí, přestože ani tohle nebude má první zkušenost. Již jsem se na pár výběrových turnajích utkala např. s Němkami, Švédkami, Finkami nebo Francouzkami.“

A jaké má Ála plány do budoucna? „V hokeji chci pokračovat co nejdéle a pokud by se dařilo, ráda bych hrála i v zahraničí - např. Švédsku nebo Finsku. Vím, že cesta nahoru je a bude těžká, ale kdo si chce splnit cíle, tak se musí dostat přes všechny překážky. Už teď to stojí hodně sil a někdy to dost bolí. Určitě na sobě chci dále makat. Moc bych chtěla také poděkovat všem trenérům, co mě vedou a také klubu HC Poděbrady, že mě pomáhají hokejově růst,“ uzavírá povídání.

A my přejeme nejen na Slovensku hodně štěstí a úspěchů… :)

Dále k tématu: Vytoužený start ženské šestnáctky. Přetlačí na Slovensku starší sokyně?

Fotogalerie