- Střely (na branku) -
6 Vyloučení 6
0 Branky v přesilovce 0
0 Branky v oslabení 0

První venkovní utkání Poděbrady zvládly. Na ledě „severní“ Hvězdy, která dosud vyhrála dvě ze tří utkání, dokázaly vsítit 4 branky a vezou domů 3 body.

Na úvod zápasu se sice po faulu musely bránit přesilové hře, nicméně ji přečkaly bez větších obtíží a na začátku 13. minutě Filip Hlinka otevřel skóre utkání.

Domácí se dočkali branky až před polovinou utkání. Ovšem hned dvakrát. Na branku Tomáše Chvátala hned po minutě navázal Lukáš Procházka. 37 vteřin před koncem v přesilové hře se štěstím propadla střela Matěje Žaluda do již posunuté branky. Vzhledem k tomu, že k posunutí došlo až po vyslané střele, rozhodčí branku uznal a stav byl po druhé třetině nerozhodný, přestože v samém závěru ještě domácí ve vlastním oslabení ujížděli sami na branku hostí.

Třetí třetina se začala kouskovat vyloučeními. V 54. minutě se hrálo na obou stranách ve čtyřech, Lukáš Rindoš tentokrát nenahrával a vstřelil vítěznou branku. Pojistku přidal ještě čtyři minuty před koncem Kryštof Bouřil.

Poděbrady tak napravily zaváhání z minulého týdne. Hned v neděli se od 16:00 představí na ledě Kolína.

Branky: 26:46 Tomáš CHVÁLA (Ondřej ŠNAIDAUF , Damien HRADIL), 27:50 Lukáš PROCHÁZKA (Marek KLEMENT) - 12:19 Filip HLINKA (Kryštof BOUŘIL , Lukáš TUMA), 39:23 Matěj ŽALUD (Bohumil SLADKÝ) - v přesilové hře 5/4, 53:43 Lukáš RINDOŠ, 56:03 Kryštof BOUŘIL (Filip HLINKA)