Hokejové kempy HC Poděbrady 2020

HC Poděbrady ve spolupráci s juniorským mistrem světa a dvojnásobným finalistou extraligy Davidem Pojkarem uspořádaly první ročník hokejového kempu pro hráče ročníku 2007 - 2010. Kemp se usktutečnil na zimním stadionu v Poděbradech a okolních sportovištích od 19. do 24. července.

Hokejové kempy

Hráči si vyzkoušeli zábavné intenzivní tréninky na ledě pod dohledem profesionálních trenérů, důraz byl kladen na spolupráci, správné provedení a skills dovednosti při zachování individuálního přístupu ke každému hráči. V rámci off-ice (tzv. suché) přípravy hráči absolvovali kompenzační zdravotní cviky, cviky s rozvojem dynamiky, agility apod. Nedílnou součástí byla i odpočinková část pro nabrání potřebné energie.

První den proběhlo seznámení hráčů s trenéry a první tréninky. Druhým dnem pokračovali kluci na zdokonalování bruslení, práce s kotoučem a střelby. Nechyběla ani suchá příprava a na závěr náročného dne protažení unavených svalů. Ve středu kluci pilovali střelbu, nejprve na suchu potom na ledě. Trenéři jim vysvětlovali techniku a opravovali chyby. Proběhla i soutěž o nepřesnějšího střelce, kterou vyhrál Jiří Záveský. Ten se do terče trefil hned 4x z 5 pokusů. Odpoledne na ledě bylo věnováno hlavně hře, "suché" části pak přišlo i na basket a večer se učili jak správně obalit hokejku. Čtvrteční ranní blok byl zaměřený na střelbu. Rozptýlení poté kluci společně s trenéry našli v horkém dni na poděbradském jezeře, kde strávili odpoledne. V podvečer ještě následovala jednotka na ledě, která byla zaměřena na hru. I páteční probram obsahoval dvě hodinové jednotky na ledě, zábavné hry a na závěr rozloučení a cesta spokojených účastníků domů. První ročník se velmi zdařil.

Základní informace o kempu
19.07. - 24.07.2020
2x denně trénink na ledě (spolupráce, dovednostní činnosti, skills)
2x denně off-ice příprava (kompenzační zdravotní cvičení, dynamika, agility)
celodenní strava (snídaně, oběd, večeře, svačina)
spousta zábavy :)

POJKAR David

Juniorský mistr světa z Ruska 2001, dvojnásobný vicemistr extraligy ČR (Slavia Praha), čtyřnásobný vítěz první ligy.

Hokejový kemp HC Poděbrady