Používáte nepodporovaný prohlížeč. Upgradujte si prosím na aktuální verzi.
Klub

Proslov předsedy HC Poděbrady Petra Fialy

Hezké odpoledne, dámy a pánové, hezké odpoledne milé děti.

Dovolte mi, abych vás, příznivce poděbradského hokeje, přivítal jménem svým i jménem poděbradského klubu HC Poděbrady na Slavnostním znovuotevření teď snad již kompletního Zimního stadionu!

Na zimák v Poděbradech chodím od doby, co tady pánové za mnou, které budeme za chvíli oceňovat, vyhráli před 50 lety Okresní přebor. Můj otec Miloš Fiala byl totiž jejich spoluhráč, kapitán mužstva, později trenér a šéf poděbradského hokeje.

Řada z vás, stejně jako já, velmi dobře ví, jak Zimní stadion po celá desetiletí vypadal. Od roku 1978 to byla vlastně nedostavěná stavba.

Poděbrady se nejen k zimnímu stadionu, ale i k dalším sportovištím chovali macešsky. To byl hlavní důvod, proč jsem před 12 lety vstoupil do místní politiky. Chtěl jsem prosadit aby šlo víc peněz do sportu, aby se zlepšila sportovní infrastruktura. Jsem rád, že se to podařilo a tak dnes můžu poděkovat městu Poděbrady za finanční podporu.

Díky tomu vás tu dnes můžu přivítat a představit hotovou stavbu, kompletně dokončený Zimní stadion.

Stadion, na kterém každý den sportují desítky dětí z hokejového klubu, z krasobruslařského klubu, děti a studenti ze škol, veřejnost.

Stadion, který tady doufám tady bude i za 50 let, až někdo po nás, bude na podobné Slavnosti připomínat 50 let od otevření Zimního stadionu a 100 let od slavného vítězství poděbradských hokejistů v Okresním přeboru!

Kdo ví, třeba tu oslavu bude organizovat nějaký z malých hokejistů, které tady dnes kolem sebe vidíme.

Přeji nejen tomuto budoucímu organizátorovi, ale i tomuto Zimnímu stadionu do dalších let hodně štěstí a úspěchů!

Petr Fiala
Předseda HC Poděbrady

Fotogalerie