A-tým

Play-off Krajské ligy mužů je tady

Do čtvrtfinále přímo postupovaly právě první dva týmy každé skupiny. Kromě Poděbrad si tak zajistily postup i HC Junior Mělník, SC Kolín B a SK Černošice. Zajímavá situace byla kolem předkola play-off. Klíč k postupu? Týmy umístěné po základních skupinách na třetím až sedmém místě se seřadily do společné tabulky a prvních osm postoupilo do předkola. Vítězové pak doplnily již jisté čtvrtfinalisty.

V předkole nakonec slavily postup tři týmy západní skupiny a jeden z východní. Rakovník si poradil 2:0 na utkání s Vlašimí, stejným poměrem pak Velké Popovice s rezervou Mladé Boleslavi a Kralupy n. Vltavou s Královým Dvorem. Posledním postupujícím je pak Čáslav, která otočila sérii s Benešovem (1:2 na utkání).

Výsledky předkola pak určily složení čtvrtfinále. Poděbrady narazí na silné Velké Popovice, vítěz základní části Mělník se utká s Čáslaví, B-tým Kolína s Kralupami a Černošice vyzvou Rakovník.

Čtvrtfinále – kdy na Poděbrady?

Poděbrady rozehrají svou sérii ve středu 2. března od 18:00 na svém ledě v Poděbradech. Všechny série play-off se hrají na dvě vítězná utkání. Druhé utkání je naplánováno na sobotu 05. března od 18:00 ve Velkých Popovicích a případné rozhodující utkání (pokud by se nerozhodlo ve v sobotu) se odehraje v neděli 06. března znovu v Poděbradech.

Soupeř: Slavoj Velké Popovice

Velké Popovice se v základní skupině umístily na čtvrtém místě západní skupiny, ve společné tabulce třetích až sedmých míst pro postup do předkola pak obsadily druhé místo a narazily na sedmou Mladou Boleslav. V prvním utkání předkola utekly Velké Popovice během úvodních deseti minut již na 3:0 a rázně vykročily za první výhrou, Mladá Boleslav však v další části snižovala, nakonec se ale přeci jen radoval domácí tým po výhře 4:3. V druhém utkání v Mladé Boleslavi se oba týmy dlouho přetahovaly o vedení, o své výhře a postupu do čtvrtfinále tak Popovice rozhodly až v poslední třetině, kdy vítěznou branku vstřelily pět minut před koncem.

Domácí tým by za vítězstvím měl táhnout především útok kolem Lukáše Rindoše, který se v základní části umístil v kanadském bodování celé soutěže na druhém místě (56 bodů – 18 branek, 38 asistencí), když nasbíral stejně bodů jako kolínský Robin Martínek. Ten však vstřelil více branek a odehrál o dvě utkání méně (56 bodů – 22 branek, 34 asistencí). Do první dvacítky pronikl ještě Filip Kejdana (7. místo – 18 utkání, 38 bodů – 20 branek, 18 asistencí) a Viktor Martínek (18. místo – 29 utkání, 16 bodů – 16 branek, 13 asistencí). Nutno zmínit i 21. místo Davida Pojkara, který odehrál pouze 14 utkání, ale dokázal v nich nasbírat 29 bodů (12 branek, 17 asistencí). S tímto výsledkem navíc ovládl i bodování celé soutěže mezi obránci.

I Velké Popovice mají ve svém kádru spoustu zkušených a produktivních hráčů. Na 5. místě bodování se umístil Mikuláš Bícha (19 utkání, 41 bodů – 21 branek, 20 asistencí) a na 13. místě poté Aleš Mareček (20 utkání, 32 bodů – 15 branek, 17 asistencí). Prvně jmenovaný Mikuláš Bícha prokázal svou výkonnost i v předkole, kdy ve dvou utkáních vstřelil Mladé Boleslavi celkem 5 branek.

Pozor si však Poděbrady musí dát na celý tým, který hraje rychlý a kombinační hokej. Negativní je i celková bilance s tímto soupeřem a varováním je i letošní utkání v rámci základní části, které Velké Popovice začátkem listopadu na svém ledě jednoznačně ovládly od prvních minut a v polovině utkání vedly již 4:0. Poděbrady nedokázaly ani snížit a nakonec si odvezly pětibrankový příděl.

Nyní však čeká nová soutěž a cílem pro tuto sérii je jednoznačně postup do semifinále.

Pravidla pro play-off?

Všechny série play-off se hrají na dvě vítězná utkání. Každé utkání se tedy hraje do rozhodnutí. Pokud se nerozhodne v základní hrací době, následuje 15-ti minutová přestávka s úpravou ledové plochy a desetiminutové prodloužení ve třech hráčích na každé straně. Pokud nerozhodne ani prodloužení, následují samostatné nájezdy – nejprve pět nájezdů na každé straně, poté případně formou „náhlé smrti“.