Tréninky a příprava brankářů

Klub se dohodl na spolupráci s Markem Schwarzem z Mladé Boleslavi, který má za sebou i několik startů v NHL a mimo extraligových týmů působil také např. ve Finsku (na snímku při podpisu smlouvy s předsedou klubu Petrem Fialou). Kromě speciálních brankářských tréninků bude Marek přítomen i na čtvrtečních trénincích všech věkových kategorií.

Každé pondělí je pro brankáře od 16:00 pod vedením Jakuba Krále určen „off-ice“ trénink v nové rozcvičovně. Tyto tréninky jsou zaměřeny na speciální sportovní přípravu brankářů mimo led – od protahovacích, kompenzačních a reakčních cvičení, až po např. posilovací cviky nebo obratnost. Následně bude trenér brankářů přítomen i na podvečerních trénincích.

Mimo tyto uvedené tréninky bude nepravidelná účast trenéra brankářů i na některých dalších trénincích jednotlivých kategorií, které umožní nové dovednosti aplikovat do běžné herní praxe. Minimálně jednou měsíčně by měl být trenér brankářů přítomen i na utkání každé kategorie. Vítanou pomocí jsou i návštěvy profesionálního regionální trenéra brankářů Jiřího Černocha.

Přehled tréninků:

Speciální brankářské tréninky na ledě

• Každý čtvrtek od 15:45
  • Trenéři: Marek Schwarz, Jakub Král

Speciální brankářské „off-ice“ tréninky v rozcvičovně

• Každé pondělí od 16:00
  • Trenér: Jakub Král

Trenér brankářů v trénincích dané kategorie:

• Marek Schwarz – čtvrtky (2006, 2007, 2008, 2010, 2012)
  • Jakub Král – pondělky (2007, 2008, 2009)
  • nepravidelně v ostatních trénincích

Trenér brankářů na utkání: