A-tým Junioři

Fotbalista nebo hokejista? Mladý Přemysl Papoušek je sportovec obojživelník

Byla to pro mě obrovská zkušenost. Před prvním zápasem jsem byl opravdu hodně nervózní, ale postupem času se to zlepšovalo. Celkem jsem odehrál devět zápasů, ve kterých jsem nasbíral tři góly a dvě asistence.

A jak se vám dařilo mezi juniory?

trong>
Mně osobně se dařilo velmi dobře. V první části sezony jsem měl bilanci osm gólů a devět asistencí v osmi zápasech. S týmem jsme o skóre nepostoupili do skupiny, kde se hrálo o postup do extraligy a hráli jsme “pouze“ skupinu o umístění. Tam jsem měl v sedmnácti zápasech třiatřicet kanadských bodů.

A týmu vyšla parádně základní část, pak ale přišlo play off a vy jste vyhořeli. Co bylo příčinou vašeho vyřazení?
V základní části se nám hodně dařilo hlavně ke konci, kde jsme moc zápasů neprohráli. V play off jsme dostali v prvním kole Mělník, který na nás byl opravdu dobře připravený. Už v prvním zápase mi přišlo, že se trochu trápíme, ale dokázali jsme ho urvat v náš prospěch. Na další dva zápasy jsem chyběl, takže úplně nedokážu popsat, co bylo špatně.

Sedíte v jedné kabině s o mnoho staršími hráči. Kdo má v kabině hlavní slovo? Kdo je největším vůdcem a má největší respekt?
Hlavní slovo měla v kabině určitě trojice Příhoda, Dobroň a Pojkar. Všichni tři v hokeji něco dokázali a všichni k nim měli respekt.

A od koho se nejvíce učíte na ledě?
Všichni hráči jsou pro mě velkým přínosem.

Vy jste také ještě nedávno hrát fotbal, v poděbradské Bohemii jste byl ale gólman. Fotbal už nehrajete?
Fotbal stále hraji. Momentálně jsem hráčem Křečkova, kde třídám posty gólman a útočník.

Hodně dlouho jste střídal oba sporty. Hokej měl zřejmě přednost, že?
Ano, hokej je moje priorita. Na podzim jsem zkoušel dát šanci fotbalu v dorostu Ostré, ale nebylo to ono.

Bydliště: Nymburk
Narozen: 4. října 2001
Zaměstnání: Škoda auto a. s.
Znamení: výáhy
Další oblíbené sporty: fotbal, tenis
Oblíbené jídlo: svíčková
Oblíbené pití: Kofola