Junioři

Ohlédnutí za sezónou 2019/2020 - II. (junioři)

Základní část těsně za postupem, poté skupina o umístění

Základní skupina D přinesla juniorům soupeře z Benátek n. Jizerou, Kolína, Velkých Popovic a Kutné Hory. První dvě mužstva si zajistila postup do nadstavbové skupiny. Jaký byl cíl pro poděbradské juniory? „Cíl byl jednoduchý. Postoupit přes Benátky nebo Kolín do skupiny hrající o právo účasti v extralize juniorů,“ potvrdil manažer klubu David Kubát. První utkání junioři proti Kolínu zvládli a zvítězili 6:4, v ostatních klíčových utkáních ale odešli poraženi (odveta v Kolíně a 2x s Benátkami). To byly jedné prohry v této části, bohužel rozhodující. Získaných 15 bodů nakonec těsně nestačilo na postup. „Postup jsme si asi prohráli v Kolíně, kde jsme vedli 2:0, ale hloupými chybami jsme ho nechali zápas otočit a prohráli 4:3. Nakonec se rozhodovalo v Benátkách. My tam 2:1 prohráli, Kolín tam vyhrál a postoupil,“ doplnil manažer.

Poděbrady tedy čekala skupina o umístění, ze které již nemohly nikam postoupit. „Bohužel to mělo špatný dopad na morálku. Zbytek soutěže byl vlastně o ničem i když tam nehrají úplně špatná mužstva. Někteří měli motivaci si zahrát v A-mužstvu, tak k zápasům přistupovali poctivě, někteří si hledali spíš důvody, proč nepřijít,“ zhodnotil zbytek sezony David Kubát. Do ukončení sezony stihli junioři odehrát dalších 18 utkání, z toho deset vítězných. Chyběla i motivace? „Je to složité. Kluci mají i jiné zájmy a hokej se dostává u některých až na okraj a hrají ho jakoby z povinnosti. Na začátku je velká chuť do hry, do trénování, ale to se potom vytrácí.“

Některým hráčům naopak pomohlo postupné zabudování do seniorského týmu. Celkem do hry zasáhlo šest hráčů: „Myslím, že snaha zabudovávat vlastní hráče do A-mužstva je evidentní. Dva junioři nastupovali pravidelně, ostatní se tam protáčeli.“ A kteří hráči byli pro mužstvo nejplatnější? „Pokud mám někoho vyzdvihnout, tak je to kapitán Přéma Papoušek. Ten hrál naplno vždy a za jakéhokoliv stavu. Dalším podobným je Adam Bartoň. Výbornou sezonu měl do zranění Patrik Toupal a posledním tahounem byl Karel Diviš,“ zhodnotil David Kubát.

Plány na sezonu 2020/2021?

„Cíle pro příští sezonu se nemění, opět budeme bojovat o možnost účasti v extralize juniorů.“ Mužstvo by mělo zůstat z větší části stejné: „Mužstvo se moc nemění. Odchází jenom 2 hráči ročníku 2000 a naopak přicházejí 2 mladíci ročníku 2003. Tým je samozřejmě potřeba doplnit.,“ uzavřel manažer klubu.