A-tým

Boháček s Příhodou: chceme si to užít a sérii ukončit

Ve třetí třetině ale Mělník utkání zdramatizoval – nejprve snížil na 4:3, po Pácalově brance na 5:3 opět snížil na rozdíl jediného gólu. Necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny. „Jak už se nám stalo v minulém utkání, tak místo toho, abychom třetí třetinu dohráli v klidu, tak jsme nabídli Mělníku zdramatizovaní zápasu,“ pokračoval v hodnocení trenér domácí střídačky. Jeho slova potvrdil i Martin Příhoda, který v utkání zaznamenal tři body: „Utkání bylo velice vyrovnané, po 2 třetinách jsme sice vedli 4:1, ale pak jsme si vše zbytečně zkomplikovali našimi hrubými chybami.“ Úplný závěr ještě znesnadnilo vyloučení, Mělník tak po odvolání brankáře hrál přesilovou hru 6 na 4, ale na skóre se již nic nezměnilo: „I přes drama až do konce ukázal náš tým charakter, v oslabení v závěru soupeře do žádné vyložené šance nepustil a zaslouženě vyhrál,“ uzavřel hodnocení utkání Jan Boháček.

V sobotu hostí druhé utkání Mělník. Jelikož každý tým patří do jiné základní skupiny a los soutěže vzájemná utkání posílal prozatím vždy do lázeňského města, pro trenéra a kapitána Poděbrad to bude první utkání na mělnickém ledě v dresu Poděbrad. „Na sobotní utkání se moc těším, Mělník má nejlepší fanoušky v soutěži, takže očekávám výbornou atmosféru. Utkání bude rychlé a férové, ať vyhraje lepší,“ přeje si Martin Příhoda. „Také se moc těším. Myslím si, že většina fanoušků mi pořád dost fandí, i když budou podporovat svůj tým. Mělník má super fan klub, skvělé fanoušky. Už když jsem tam hrával a poté trénoval, byla tam vždy skvělá atmosféra a na tu se moc těším. Doufám ale, že tam ukončíme sérii a postoupíme,“ doplňuje Jan Boháček, který chce odstranit slabší místa z posledního utkání: „Budeme muset hrát aktivně, ale i víc zodpovědně, a hlavně víc střílet.“