A-tým

Boháček před atraktivním čtvrtfinále s Mělníkem: taktika je vyhrát

Play-off Krajské ligy mužů 2020!

Trenér Poděbrad Jan Boháček přišel před loňskou sezonou právě z Mělníka. Odvolán byl z týmu soupeře po vypadnutí v prvním kole se Slaným. „Odvolání jsem i přes mé úspěšné působení čekal, protože pan Krejsa se mě snažil odvolat už po prvním titulu.“ S Mělníkem do té doby dokázal 2x vyhrát celou krajskou ligu, dvakrát vyhrát základní část, k tomu vybojovat i jedno druhé místo. Poděbrady shodou okolností řešili post trenéra. „Byl jsem osloven, setkal se s vedením Poděbrad a hned mě oslovilo úplně jiné chování – jejich pohled na hokej, priorita práce s mládeží a vybudování fungujícího klubu.“

Současně bylo zapotřebí přebudovat i seniorský tým. „Museli jsme sestavit konkurence schopný tým. Což se nakonec podařilo. K bývalým extraligovým hráčům Davidu Pojkarovi a Lukáši Rindošovi jsem přivedl z Mělníka tři nechtěné hráče, kteří dnes ukazují, že jsou lídři týmů.“ Kapitán Martin Příhoda působí v Poděbradech dodnes, Jan Vernek se po roce vrátil zpět do Mělníka a Miloslav Cafourek pozvedl tým Kralup. „Snažil jsem se nastavit v týmu pohodu a radost ze hry. To k nám přivedlo další hráče jako Pavla Bílka, Lukáše Tumu nebo dalšího hráče s extraligovou minulostí Michala Dobroně.“ Ten se od letošní sezony stal i trenérem poděbradské mládeže. Sezona se povedla, Poděbrady slavily historický postup do play-off, vypadly až v semifinále se silnými Černošicemi. „Loňská sezóna skončila dobře, o to těžší bylo navázat na tu další,“ začal hodnocení letošního ročníku Jan Boháček. „Pár hráčů odešlo, ale díky dobré pověsti Poděbrad jsme vhodně kádr doplnili.“ Kromě zmíněného návratu Jana Verneka do dresu Mělníka a přesun Miloslava Cafourka do Kralup tým naopak posílil např. Dominik Čapek a Filip Kejdana. „Myslím, že jsme silnější než loni,“ je přesvědčen trenér. „Do toho jsme začali zapojovat mladé poděbradské hráče, abychom začali naplňovat vizi klubu – postupně hrát na čím dál víc místní kluky.“

Čtvrtfinále Play-off Krajské ligy mužů 2020!

Základní část letošní sezony, po kratším slabším období na přelomu října a listopadu, dopadla výborně. Kromě toho, že se např. poprvé dokázala porazit Čáslav (a to hned dvakrát), tým vyhrál celou východní skupinu a postoupil přímo do play-off. „Sezónu jsme začali jak na houpačce. Hledali jsme ideální složení pětek, do toho jsme chtěli ohrát co nejvíce hráčů. Jako každý tým jsme měli i my slabší období. Díky němu jsme ale začali lépe bránit a pomáhat brankáři a začali hrát zodpovědněji,“ naráží na fakt, že v polovině soutěže Poděbrady držely zajímavé prvenství – vstřelily nejvíce branek v soutěži, na druhou stranu nejvíce obdržely. Utkání se tak divákům musela určitě líbit. „Máme plno skvělých útočníků, co umí dát gól hrajeme atraktivní útočný hokej.“ Ve čtvrtfinále čeká zmíněný Mělník. Jak trenér vidí soupeře, kterého velmi dobře zná? „Těžký soupeř s vynikajícím útokem. Utkání budou okořeněná na jedné straně mým a Příhodovým působením v Mělníku a na druhé Vernekovým působením v Poděbradech. Už zápas v základní části nabídl krásný hokej.“ A právě tito hráči v utkání 20. kola základní části na poděbradském ledě řádili – Martin Příhoda i Jan Vernek vstřelili tři branky. Domácí vedli v průběhu 22. minuty již 5:2, Mělník ale dokázal stav srovnat a domácí rozhodli až v poslední třetině.

Čtvrtfinále Play-off Krajské ligy mužů 2020!

Mělník postoupil do play-off jako čtvrtý tým západní skupiny. Musel tak na rozdíl od Poděbrad do předkola, kde se utkal s Vlašimí. První utkání na domácím ledě vyhrál poměrně jednoznačně 8:3, když si náskok vybojoval již v první třetině. Mělníku se dařily zejména přesilové hry – využil jich rovnou pět z deseti nabídnutých. Odveta se odehrála ve Vlašimi, kde bylo utkání o poznání vyrovnanější, Vlašim se v poslední třetině držela na dostřel jedné branky, uklidnění hostům dodal až střelou do prázdné branky Jan Vernek. Mělník tak má v nohách o dvě utkání více, na druhou stranu může být rozehranější. Pro koho výhoda? „To, že jsme měli první kolo volno neznamená nic,“ je přesvědčen Jan Boháček, který se s Martinem Příhodou představí poprvé od svého přestupu na mělnickém stadionu v sobotním druhém utkání série. A jaká je taktika na čtvrtfinálového soupeře? „Ta je jasná – dát víc gólů než soupeř a VYHRÁT.“ První utkání série, která se hraje na dvě vítězná utkání, se odehraje v Poděbradech ve středu 04. března od 18:00. Druhé utkání je na programu v Mělníce v sobotu 07. března od 17:30. Případné třetí utkání se vrátí znovu v Poděbradech v neděli 08. března od 17:00.