Používáte nepodporovaný prohlížeč. Upgradujte si prosím na aktuální verzi.
2. třída

Druháci úspěšně změřili síly s kvalitními soupeři - vítězství na turnaji!

Prvním soupeřem nám byl tým HC Sparta Praha. Agresivní nátlakovou hrou jsme je po třetinách 1:0, 4:0, 1:3 jsme zvítězili 6:3. Z našeho týmu spadla počáteční nervozita a těšil se na dalšího soupeře. Tím měli být domácí.

I přesto, že jsme se s týmem HC Slavia ještě přímo nepotkali, z předchozích pozorování na turnaji v České Lípě jsme věděli, ze půjde o velice těžké utkání, neboť soupeř vyznává velice náročný styl, založený na kvalitním bruslení.

Tento styl nám zejména v první třetině činil problémy, přesto jsme ji byli schopni vyhrát v poměru 2:1. V druhé třetině se naše bruslení výrazně zlepšilo a i tuto část hry jsme byli schopni vyhrát v poměru 3:2. Domácí však nechtěli na domácím ledě z pochopitelných důvodů padnout, proto jsme očekávali jejich zvýšenou aktivitu ve třetí třetině. Naše očekávání se naplnila a tuto část hry jsme prohráli v poměru 3:5. Štěstí ale stalo i tentokrát na naší straně, neboť na konečných 8:8 jsme vyrovnávali z nařízeného trestného střílení.

Posledním soupeřem pro nás byl tým Letců z Letňan, z kterým máme poměrně časté zkušenosti, takže jsme věděli, že nás čeká tým, který hraje na samé hranici tvrdosti, takže spíše než souboj hokejových dovedností nás čeká test psychické odolnosti našich svěřenců.

I toto klání jsme díky herní vyspělosti našeho týmu po třetinách 4:0, 3:2 a 3:4 zvítězili konečným poměrem 11:6 a stali se tak celkovým vítězem turnaje.

Zápasy se odehrávaly systémem „každý s každým“ 3x 12 minut, všechny ve vysokém tempu, které nám spolu s důrazem na bruslení vyhovují. Zároveň si naši borci ověřili, že v současné době jsou schopni hrát a vyhrávat i těžké zápasy prakticky s jakýmkoliv soupeřem.