30.09. - 18:45 Led

ZS Mělník - 29.01.2022 17:30

Krajská liga mužů: ZÁPAD - 19. kolo

HC Junior Mělník

Utkání v Mělníku slibovalo zajímavý zápas a to se také stalo.

Utkání začalo aktivně na obou stranách. V 5.minutě hry poskakoval po akci prvního domácího útoku kotouč brankovištěm Poděbrad, v síti ale nakonec skončil jen D.Šubrt a rozhodčí tak kvůli postavení hráče v brankovišti přerušil hru. V osmé minutě prověřil poprvé vážněji Cháberu D.Toupal, když střílel z pravého vyhazovacího bodu golfákem, mělnický brankář ale jeho střelu dobře viděl a neměl větší problém ji zastavit. Přesně v polovině první třetiny se při avizovaném vyloučení našeho hráče odrazil kotouč po špatné přihrávce domácích o mantinel tak, že jen těsně minul prázdnou mělnickou klec. O chvíli později se při přesilovce proháčkoval do výborné střelecké pozice mezi kruhy J.Vernek, jehož střela po ledě ale jen těsně minula Bílkovu branku. O dvě minuty později byl Vernek v další skvělé pozici. Tentokrát mířil nahoru, ale se stejným výsledkem jako v předchozím případě. V 16. minutě pláchli do situace dvou proti jednomu Rindoš a Kejdana, druhý jmenovaný měl dostatek času na to, aby si kotouč srovnal na hůl a překonal zblízka Cháberu – 0:1. Domácí vyrovnali po spolupráci prvního útoku – 1:1. Poslední slovo v první třetině jsme měli my. Z dalšího přečíslení, tentokrát tří proti dvěma, vystřelil Pojkar a krásně trefil horní růžek nad Cháberovou vyrážečkou – 1:2.

V úvodu druhé části hry jsme měli výhodu přesilové hry, kterou jsme nedokázali využít, šance si naopak vypracovali domácí. Nejprve se dostal do úniku D.Šubrt, ale obránce hostí ho stačil dojet a zpacifikovat ještě před zakončením. O chvíli později dopadl Vernek podobně. Krátce po ubráněném oslabení domácí opět využili situace 2-1 a vyrovnali. Ve 27. minutě udělal při založení útoku chybu Cafourek, ztratil kotouč, poděbradský Martínek sice první střelou Cháberu nepřekonal, ale dojíždějící Kejdana měl už přes ležícího gólmana mnohem lehčí úlohu a opět jsme vedli. O chvíli později mohl vyrovnat v přesilovce Šubrt, jeho chytrou střelu zblízka ale zastavila tyč. V polovině utkání domácí využili dalšího přečíslení ke srovnání stavu na 3:3. V závěru druhé třetiny jsme měli ohromnou šanci těsně po skončení přesilovky, když se zničehožnic objevili před Cháberou hned tři osamocení hráči. ale puk skončil jenom v lapačce brankáře Mělníka. DOmácí otočili skope šťastným golem v přesilovce hře, když střela domácího obránce propadla výstrojí Bílka až za brankovou čáru.

Třetí třetinu jsme začali přesilovou hrou 4 na š, ale branku soupeře jsme neohrozili. Naopak domácí po závaru v našem pásmu ve 46.minutě zvýšili na 5:3. My jsme měli ještě několik šanci na zdramatizování zápasu, ale bohužel další gól se nám již vstřelit nepodařilo.

V Mělníku jsme určitě nebyli horším soupeřem. Bohužel jsme trochu doplatili na nedisciplinovanost a vyloučení. Na duhou stranu je potřeba říct že neustálé brečení a válení se po ledě mělnických hráčů po jakémkoliv kontaktu, zbytečně zvyšují emoce na hřišti.

Branky: - 16. Kejdana (Rindoš, Martínek), 19. Pojkar (Karoch, Rindoš), 27. Kejdana (Martínek, Rindoš)

Sestava HC Junior Mělník
Bílek (Hermann) - Pojkar, Bartoň, Žalud, Karoch, Nutil, Vošta - Tuma, Papoušek, Kubát - Kejdana, Rindoš, Martínek - Mrkus, Toupal D., Toupal P.