- Střely (na branku) -
3 Vyloučení 5
1 Branky v přesilovce 0
0 Branky v oslabení 0

Vítězně vstoupili do nového ročníku hokejisté Poděbrad. V prvním kole na domácím hřišti přivítali již tradičního soupeře z Kutné Hory. Kádr domácích zůstal oproti loňské sezoně téměř pohromadě – do Kralup odešel loňský kapitán Martin Příhoda a s aktivní činností skončil Michal Dobroň, který se přesunul na trenérskou pozici. Do mužstva se po působení v Německu naopak vrátil Antonín Jelínek.

Do začátku utkání nastoupili domácí s chutí a zatlačili soupeře do vlastního pásma. Aktivitu přerušilo ve 4. minutě vyloučení Žemličky, ale Poděbrady poměrně bez problémů přesilovku ubránily. Po chvíli dostaly možnost přesilové hry i Poděbrady, ale stejně jako hosté si nedokázaly vypracovat výraznější šanci, a navíc si přesilovou hru zkrátily, když obránci chybně vystřídali. Domácí dále brzdila vyloučení – krátce po sobě následovaly dva tresty. Až na konci třetiny se domácí znovu dostali do své hry a šest vteřin před koncem Adam Bartoň důraznou hrou vsítil první branku Poděbrad v sezoně (1:0).

Na začátku druhé třetiny vybojoval Marek Kubát za brankou Pekaře puk, posunul na modrou Jirkovi Voštovi, který našel před brankou Davida Toupala (2:0). Poděbrady si vypracovaly v průběhu třetiny ještě několik možností pro zvýšení, ale skóre již nenavýšily. Na druhé straně musel ukázat i Pavel Bílek, kdy hosté zahrozili zejména z brejkových situací.

Utkání definitivně rozhodl na začátku třetí třetiny Lukáš Tuma, který zakončil akci Dominika Čapka s Vojtou Žemličkou (3:0). Domácí si poté hlídali vedení, které v samotném závěru navýšil ještě Vojtěch Žemlička (4:0).

Poděbrady pod novým trenérem měly celé utkání pod kontrolou a zapsaly si první body do tabulky. Příští týden zajíždí na led Vlašimi, utkání se odehraje v sobotu 19. září od 17:30.

Branky: 19:54 Adam BARTOŇ(Lukáš MILANIAK), 22:17 David TOUPAL(Jiří VOŠTA, Marek KUBÁT), 40:13 Lukáš TUMA(Dominik ČAPEK, Vojtěch ŽEMLIČKA), 56:34 Vojtěch ŽEMLIČKA(Lukáš MILANIAK, David POJKAR) - v přesilové hře 4/3 -