- Střely (na branku) -
4 Vyloučení 10
3 Branky v přesilovce 2
0 Branky v oslabení 0

Poděbrady odcestovali do Mělníka s cílem ukončit čtvrtfinálovou sérii. Jako první se však radovali domácí – v osmé minutě si Marek Macek nabruslil před branku Poděbrad a se štěstím propálil brankáře Bílka (1:0). Oba týmy si následně vyzkoušely dvě přesilové hry. Do větších šancí se sice dostávali domácí, přesto se hostům podařilo těsně před koncem druhé přesilovky zásluhou Lukáše Tumy vyrovnat (1:1). Na konci třetiny dostali domácí výhodu dvouminutové dvojnásobné přesilové hry – po vyloučení Šafry byl na trestnou lavici velmi necitlivě odeslán i Lukáš Tuma za porušení postupu při vhazování!

Větší část přesilové hry se přenesla do druhé třetiny. Poděbrady s vypětím všech sil přesilovou hru ubránily, Mělník se ale dostal do tlaku a na rozmezí 25. a 26. minuty dvakrát udeřil – nejprve dorazil střelu do branky Petr Litera, poté se podruhé prosadil Marek Macek. Poděbrady se dál stěží dostávaly do útočného pásma a brankáře Šrámka ohrožovaly jen sporadicky, Pavel Bílek v brance hostů měl mnohem více práce. V polovině utkání zvýšil rozdíl na tři branky Jan Vernek (4:1), naštěstí minutu před koncem druhé třetiny vykřesal naději pro hosty (opět v přesilové hře) Martin Příhoda (4:2).

Třetí třetinu ovlivnila častá vyloučení, bohužel zejména na straně Poděbrad. Albert Janele dvě dokázal využít a prakticky tak rozhodnout o osudu utkání (6:2). Dvě minuty před koncem Jiří Vošta ještě snížil na 6:3, brankově utkání ale uzavřel David Šubrt, jak jinak než v přesilové hře (7:3).

Na rozdíl od prvního vzájemného utkání rozhodčí některými nepřesnými rozhodnutími utkání znervózněli a v některých částech zbytečně vyhrotili, Mělník však byl v tomto utkání lepší a vyhrál po zásluze. O postupujícím tak rozhodne poslední třetí utkání na ledě Poděbrad v neděli od 17:00!

Branky: 07:45 Marek MACEK(David CHVÁTAL), 24:22 Petr LITERA(David ŠUBRT), 25:43 Marek MACEK(Tomáš CICVÁREK, Albert JANELE), 29:49 Jan VERNEK(David CHVÁTAL, Libor STINKA), 54:36 Albert JANELE(Marek MACEK) - v přesilové hře 5/4, 56:11 Albert JANELE(David ŠUBRT, Marek MACEK) - v přesilové hře 5/3, 59:38 David ŠUBRT(Tomáš HAVEL, Jan VERNEK) - v přesilové hře 5/4 - 17:15 Lukáš TUMA(Lukáš RINDOŠ) - v přesilové hře 5/4, 38:26 Martin PŘÍHODA(Lukáš RINDOŠ, Filip VELECHOVSKÝ) - v přesilové hře 5/4, 58:14 Jiří VOŠTA(Filip KEJDANA)