36 Střely (na branku) 41
3 Vyloučení 3
0 Branky v přesilovce 0
0 Branky v oslabení 0

Souboj prvního s posledním týmem skupiny východ začal v netradičním nedělním čase. Místo oběda tak poděbradští hokejisté bojovali od 12:30 na kolínském ledě o další body do tabulky.

A začátek utkání vyšel lépe domácím Žabonosům. Expoděbradský Ivo Procházka využil chyby v rozehrávce hostů a již ve třetí minutě zařídil domácím vedení (1:0). Hrál se poměrně rychlý, a hlavně bojovný hokej. Poděbrady si vypracovaly i díky přesilové hře z desáté minuty spoustu šancí, ale nedokázaly výborného Zeleného v brance Žabonos překonat. Vyrovnat se nepodařilo ani Dominiku Čapkovi, který jel během krátké chvíle dvakrát sám na brankáře, jednou zazvonila horní tyčka. Podobně si v samostatném úniku počínal i Lukáš Rindoš. Vyrovnání tak zařídil až Filip Kejdana, který konečně dokázal brankáře Žabonos, jak jinak než po samostatného úniku, překonat (1:1). Do konce třetiny již žádná branka nepadla, nic na tom nezměnila ani přesilová hra Žabonos.

Také ve druhé třetině pokračoval boj, spolehlivý výkon podávali brankáři. Oba týmy dostaly možnost přesilovky, ale Poděbrady nedokázaly využít ani největší šance, dvakrát zvonila tyčka domácí branky. Rušno před poděbradskou brankou bylo ve 37. minutě, kdy Ivo Procházka tvrdě srazil po rozehrání kotouček Pavla Bílka, díky odplatě Jiřího Vošty se ale hrálo na obou stranách ve čtyřech.

Do třetí třetiny vstupovaly Poděbrady s cílem rychle utkání rozhodnout. Byli to ale domácí, kteří si tentokrát vypracovali obrovskou příležitost – Pavel Bílek ale předvedl velmi důležitý těžký zákrok a udržel nerozhodný stav. Tvrdost hry poté pocítil Lukáš Rindoš, který dostal tvrdý bodyček a s krvavým šrámem na chvíli odešel mimo hru. Rozhodují branka přišla v 54. minutě – Lukáš Tuma s Lukášem Rindošem předložili puk před branku Markovi Karochovi a od něho se puk se štěstím odrazil do branky domácích (1:2). Žabonosy se poté tlačily do útoku a otevíraly obranné pásmo, za vše ale mluví únik dvojice Kejdana – Rindoš. Ti jeli sami na branku, několikrát si vyměnili puk, ale Martin Zelený předvedl efektní i efektivní zákrok. Hosty to nakonec nemuselo mrzet, definitivní tečku za utkáním dal tři minuty před koncem Filip Kejdana (1:3).

Příští sobotu se Poděbrady od 17:00 na svém ledě utkají s Kutnou Horou, které mají co vracet, v říjnu ji podlehly 7:2!

Branky: 02:20 Ivo PROCHÁZKA - 13:25 Filip KEJDANA (Martin PŘÍHODA, Luboš ADAM), 53:17 Marek KAROCH (Lukáš TUMA, Lukáš RINDOŠ), 57:14 Filip KEJDANA (Lukáš RINDOŠ, Martin PŘÍHODA)