S0090: HC Poděbrady - Hokejový klub Čáslav, z.s.

- Střely (na branku) -
4 Vyloučení 2
1 Branky v přesilovce 0
0 Branky v oslabení 0

Utkání o 2. místo ve skupině východ začalo oboustranně opatrně, ale postupem času se tempo zvyšovalo. Obrany pracovaly téměř bezchybně a stejně tak oba gólmani. Proto bylo skóre po první třetině 0:0

Hned ve 2. minutě druhé třetiny jsme udeřili my. Lukáš Tuma přečíslení čáslavské obrany vyřešil přesnou přízemní ranou k tyči a poslal nás do vedení. Dále pokračoval boj o každý metr ledu. Hosté měli také několik svých šancí, ale Bílek v naší brance byl vždy na svém místě. My jme mohli zvýšit své vedení těsně před koncem druhé části hry, ale rozhodčí Jílek příliš brzy foukl do své píšťalky. Hostující gólman neměl puk pod kontrolou, ale dorážka Martínka nemohla platit. I proto jsme šli do šaten s těsným vedením 1:0.

I úvod poslední třetiny se nám vydařil. V jejím úvodu jsme dostali výhodu přesilové hry a Dobroň po 5 vteřinách přesnou ranou od modré zvýšil na 2:0. Po této brance se nám dýchalo lépe. V další části hry jsme pozorně bránili střední pásmo a předbrankový prostor a ukrajovali minutu po minutě. Všechny případné komplikace vyřešil bezchybný Bílek v naší brance. V 56. minutě se do samostatného úniku dostal Příhoda a na 2x zvýšil ji na 3:0. Pečeť na vítěztví dal v 60. minutě Tuma.

Odehráli jsme povedený zápas a zaslouženě vyhráli. Brankář Bílek vychytal své první čisté konto v dresu Poděbrad.

Branky: 21:12 Lukáš TUMA (Dominik ČAPEK, Matěj ŽALUD), 41:39 Michal DOBROŇ (David POJKAR, Viktor MARTÍNEK) - v přesilové hře 5/4, 55:24 Martin PŘÍHODA (Viktor MARTÍNEK, Jiří PÁCAL), 59:10 Lukáš TUMA (Viktor MARTÍNEK, Dominik ČAPEK) -

Pavel BÍLEK - David POJKAR, Lukáš MILANIAK, Matěj ŽALUD, Jiří VOŠTA, Michal DOBROŇ - David TOUPAL, Lukáš TUMA, Patrik TOUPAL, Dominik ČAPEK, Viktor MARTÍNEK, Josef ŠAFRA, Martin PŘÍHODA, Marek KUBÁT, Jiří PÁCAL, Přemysl PAPOUŠEK