Skip Navigation Links

Přidáno: 24.04.2019 v 11:25:12, poslední aktualizace: 25.04.2019 v 08:13:01 POČET PŘEČTENÍ: 634x

Vítězství hráčů U11 na mezinárodním turnaji ve Francii

4. třída Informace

O velikonočních prázdninách vyrazil do Francie tým hokejistů do 11 let z Poděbrad. V termínu 20. – 22. dubna se svěřenci trenérů Přemysla Sedláka a Šimona Havliny v Lille-Wasquehal zúčastnili mezinárodního turnaje s názvem „Nord cup U11“. Na ledové ploše se sešlo dohromady deset družstev z Německa, Francie, Nizozemí, Belgie, Lotyšska, Švýcarska a ČR.

Turnaj byl rozdělen na dvě skupiny, z nichž první dva týmy postoupily přímo do semifinále, Poděbrady skončili ve skupině druzí a v semifinále je čekal zápas s velmi silným týmem z Lotyšské Rigy.

Zápas skončil bezbrankovou remízou a když jsme v prodloužení promarnili obrovské šance na vítězství  přišli na řadu nájezdy, v kterých jsme rozhodli o našem vítězství a postupu do finále.

Ve finále na kluky čekal další hokejový velikán, švýcarský Servette Ženeva. Do dech beroucího klání s úžasnou diváckou kulisou jsme vstoupili skvěle a ujali se rychle vedení, které jsme posléze navýšili na 2:0, soupeř se ale nevzdal, bojoval, dokázal snížit a pět minut před koncem srovnal. Stav po základní hrací době tedy 2:2! Máme tu znovu prodloužení které vítěze neurčilo. Opět nájezdy, Opět vítězství, Vítězství v turnaji a  obrovská euforie hráčů a fanoušků našeho týmu.

Na poháru pro vítěze tak budou navždy vyryti vedle klubů jako Kyjev, Vítkovice nebo Dynamo Moskva také Poděbrady!!!!!!