Skip Navigation Linkswww.hcpdy.cz > Zprávy

Přidáno: 03.04.2018 v 17:03:51, poslední aktualizace: 04.04.2018 v 10:03:06 POČET PŘEČTENÍ: 429x

Ročník 2010 - Poslední turnaj sezóny v Turnově - 1.místo

2. třída Informace

Ročník 2010 - Poslední turnaj sezóny v Turnově  - 1.místo

O Velikonočním víkendu 31.3. a 1.4. jsme vyjeli na poslední turnaj letošní sezony do Turnova. Mělo se jednat o turnaj, který se bude hrát podle skandinávského systému, což znamená, že se bude hrát na půlku hřiště a střídání bude probíhat ze střídaček. Další neznámou bylo, že faulující hráč je poslán na lavičku a soupeř hraje přesilovou hru. Zvláště na toto jsme si museli dát veliký pozor, neboť velké množství faulů nás provázelo celou sezonu.

Na turnaj jsme odjeli bez hlavního trenéra Davida Kubáta, který nám držel palce z dovolené. Ale i tak jsme měli silné zázemí v podání velmi cenných rad od Martina Ševce, kapitána Bílých tygrů Liberec.

Prvním soupeřem našeho týmu byli hráči HC Turnov. Naši borci se rozjížděli velmi vlažně a skóre po první třetině bylo 3:3. Ve druhé třetině (hrálo se vždy na dvě třetiny po 18 min, a každá třetina znamenala jeden minizápas) jsme přeřadili na vyšší stupeň a Turnov porazili 2:0. Druhým soupeřem bylo HC Slaný, je to tým, se kterým se normálně nepotkáváme. Na Slaný jsme vlétli hned od začátku a brzo bylo jasné, kdo bude diktovat hru. Hráči dostávali jasné úkoly, které měli dodržovat. Soupeře porážíme 6:0 a 11:0.

Třetím soupeřem byla Pražská Sparta. Tým, proti kterému se nám moc nedaří. Bohužel i v Turnově se to potvrdilo. Naše hra nebyla sice špatná, ale po zbytečných chybách prohráváme 1:4 a 1:6.

Prohru jsme hodili za hlavu, ještě nás čekali dva soupeři v základní skupině. Ale ještě než jsme šli na Hradec Králové, tak jsme si odskočili na oběd. Bylo potřeba nabrat sílu, turnaj byl dlouhý.

Čtvrtým soupeřem hráčů z Poděbrad byl tým z Hradce Králové. Náš tradiční soupeř, se kterým jsme v sezoně změřili síly nespočet krát. Hradec jsme porazili minulý týden na turnaji v Čáslavi, kde jsme nakonec brali medaile za první místo. Předem jsme věděli, že to bude opět velmi těžký zápas a my musíme vycházet ze zabezpečené obrany a nesmíme soupeře nechat na puku. Hráči plnili úkoly jak měli, výborný výkon podal i náš brankář a my porážíme Hradec 4:3 a 3:1.

Do tabulky jsme si připsali velmi cenné body. Posledním soupeřem v sobotu byla Hvězda Praha.

Opět velmi silný tým. Hráči dostali poslední rady toho dne a vyrazili na soupeře. Od první minuty bylo jasné, že se bude jednat o vyrovnané utkání a budou rozhodovat i malé chyby. A skutečně tomu tak bylo, první třetinu prohráváme 3:1 a druhou 3:2. Na našich hráčích bylo vidět, že jsou již v pátém zápase unavení a malinko i ztratili koncentraci. Hvězda toho dne hrála teprve druhý zápas, takže měla více sil a zápas zaslouženě vyhrála.

My jsme tedy měli v sobotu odehráno a odjíždíme domů. Už předem jsme věděli, že určitě neskončíme v tabulce po základní části na prvním nebo druhém místě, což zaručovalo přímý postup do semifinále mezi čtyři nejlepší týmy turnaje.

V neděli ráno jsme hned zjišťovali, jak že jsme to vlastně v sobotu dopadli a s kým si to ve čtvrtfinále rozdáme o postup. Získali jsme o jediný bod více, než Turnov, takže budeme hrát se Slaným. Druhou čtvrtfinálovou dvojící byly týmy Hradec Králové a Turnov. Přímým postupující se stali hráči Sparta Praha a Hvězda Praha.

Na tým ze Slaného jsme si věřili. V neděli se už hrálo na konečný výsledek za obě třetiny, z nichž jedna trvala 21min. Začátek utkání byl opatrný z obou stran a prvních deset minut bylo vyrovnaných. Možná jsme měli malinko navrch, ale nedokázali jsme se gólově prosadit, hrálo se 2:2. Pak ale začal neskutečný kolotoč od našich hráčů, kteří si začali konečně nahrávat a hru podpořili i výbornou obranou. To vše přineslo gólové hody a my nakonec porážíme Slaný vysoko 23:2. První cíl splněn, postoupili jsme do semifinále!!!

V tom jsme se utkali s Hvězdou Praha.  Od soboty jsme věděli, že je to soupeř hratelný a my se nesmíme bát hrát. Pokud hráči budou poslouchat rády, které dostávaly ze střídačky, můžou vyhrát. V druhém semifinále hrála Sparta Praha proti Hradci Králové, který postoupil z druhého čtvrtfinále.

Zápas s Hvězdou začal ve vysokém tempu hned od začátku. Oba týmy se neustále přetahovaly o výsledek. Po první půli ukazovalo skóre 4:4. Šli jsme do druhé půle s tím, že nesmíme polevit v bruslení, musíme hrát velmi zodpovědně dozadu a nenechat se od soupeře přečíslit, aby najížděl na našeho brankaře sám. Druhých 21 minut bylo opět infarktových a nebylo pro slabší povahy se srdcem … Oba týmy předváděly moc pěkný hokej. Tým, který se ale nakonec radoval na konci byl HC Poděbrady. Porážíme Hvězdu 9:7 a oplácíme jim sobotní porážku!!! Jsme ve finále!!!

Hráči s vedením týmu odchází na obě. Máme zhruba dvě hodiny na nabrání a zmobilizování posledních sil. Ve finále budeme hrát se Spartou.

Před začátkem finále jsme s hráči udělali rozcvičku, aby šli na led pořádně rozprouděný a neutekl nám začátek zápasu…

Se Spartou jsme hráli několikrát, ale ještě nikdy jsme ji neporazili. Favoritem byl náš soupeř, kterému jsme ale měli co oplácet…

Finále začalo ve vysokém tempu hned od začátku. Oba týmy hrály vynikající hokej, my jsme vycházeli hlavně ze zajištěné obrany. Prvním gól v zápase jsme vstřelili my. Sparta vyrovnala a takhle to bylo několikrát po sobě. Bylo to neskutečné, ale více ze hry jsme měli my. Opravdu se jednalo o finále se vším všudy. V první půli jsme dokázali nad Spartou vést dokonce o dva góly, ale soupeř dokázal vyrovnat. Důležité bylo, že nás to nesrazilo.  První poločas skončil 4:4. Druhý byl opět více než infarktový. Oba týmy měli dost šanci na změnu skoré, Sparta si ale vylámala zuby na naší obraně, ale hlavně na našem gólmanovi. Neskutečný výkon, který jsme od Tomáše ještě neviděli. Ten den pochytal snad i nemožné. Důležité dále bylo, že se nám dařilo i střelecky a dokázali proměňovat naše šance.  Poslední klakson a v našem týmu propukla obrovská euforie. Velmi krásné pocity, které jsme si užívali všichni rodiče a veškerý doprovod našich hráčů. Na naše hráče jsme byli opravdu hrdí, že se nezalekli zvučného soupeře a dokázali Spartu porazit.

Na konci jsme si všichni užili závěrečné vyhodnocení a předání zlatých medailí, poháru za první místo a hlavně jsme mohli potěžkat a vyfotit se s překrásným putovní pohárem,  jehož držiteli budeme po celý nadcházející rok my, tým HC Poděbrady 2010!!!!

Složení týmu:

Brankář – Tomáš Luxemburk (oceněn i jako nejlepší hráč týmu HC Poděbrady)

Hráči – Kuba  Meišner, Ála Luxemburková, Ondra Kovanda, Sam Hradecký, Vašek  Kafka, Jáchym Vaněk, Filip Kalfířt, David Pazderka, Dominik Ševc, Šimon Hruška, Tomáš Vaněk, Marek Vavřina


  Zpět na předchozí stránku

Nejnovější zprávy

Turnaj ročníku 2010 23.3.2019
25.03.2019
14:46:27
Informace/3. třída
Přečteno: 6x
HC Berounští Medvědi - HC Poděbrady 3:2 KON
25.03.2019
06:44:59
Utkání/Dorost
Přečteno: 129x
HC Poděbrady - TJ Slavoj Zbraslav 2:9 KON
25.03.2019
06:43:38
Utkání/Mladší žáci
Přečteno: 110x
HC Poděbrady - TJ Slavoj Zbraslav 1:10 KON
25.03.2019
06:42:15
Utkání/Starší žáci
Přečteno: 115x
Slavoj Velké Popovice - HC Poděbrady 4:8 KON
23.03.2019
07:36:35
Utkání/Junioři
Přečteno: 171x
HC Kobra Praha - HC Poděbrady 7:1 KON
17.03.2019
15:47:54
Utkání/Starší žáci
Přečteno: 180x