S0140: HC Poděbrady - SK Sršni Kutná Hora

34 Střely (na branku) 38
6 Vyloučení 6
1 Branky v přesilovce 0
0 Branky v oslabení 0

Do Poděbrad v rámci 18. kola Krajské ligy dorazili Sršni z Kutné Hory, kteří za sebou měli vítězné utkání proti Benešovu. Zároveň také ovládli první vzájemné utkání této sezony, když v říjnu na domácím ledě porazili Poděbrady vysoko 7:2.

Hned v úvodu utkání dostali domácí výhodu přesilové hry, když Pavel Grauer podrazil domácího hráče. Tomáše Pekaře v brance hostů ale nikdo nepřekonal. V dobrých příležitostech neuspěl ani Filip Kejdana, podobně si vedli na druhé straně i útočníci Kutné Hory. V desáté minutě domácí sestava poprvé předvedla své kvality, když puk putoval po ose Pojkar – Čapek – Rindoš a posledně jmenovaný nedal Pekařovi šanci (1:0). Do konce třetiny si oba soupeři vypracovali ještě pár šancí, oba brankáři zasáhli přesně.

Hosté se tlačili do útoku i na začátku druhé třetiny, branky však stříleli jen Poděbrady. V 25. minutě po další krásné akci svou druhou brankou zvyšoval na 2:0 Lukáš Rindoš. O čtyři minuty později si vybral slabší chvilku hostující obránce, když místo nahrávky trefil do hokejky napadajícího Přemysla Papouška a od něj se puk odrazil za překvapeného Tomáše Pekaře (3:0). Ve 33. minutě využily Poděbrady přesilovou hru – Martin Příhoda nahrál Davidovi Pojkarovi a jeho prudkou ránu vrátil zpět do branky Adam Bartoň (4:0). Dvě minuty před koncem třetiny předložil Lukáš Rindoš parádní přihrávku před prázdnou branku Martinovi Příhodovi a ten se z první nemýlil (5:0).

Poslední třetina již sice změnu stavu nepřinesla, k vidění však bylo spoustu trestných minut a pár potyček.

Utkání se vydařilo se zejména první formaci, která byla u čtyřech branek. Pavel Bílek spolehlivým výkonem vychytal svou druhou nulu v letošní sezoně. Díky výhře si Poděbrady upevnily první místo ve východní skupině, příští týden zajíždí na led „západního“ Slaného.

Branky: 09:37 Lukáš RINDOŠ (Dominik ČAPEK, David POJKAR), 24:12 Lukáš RINDOŠ (Filip KEJDANA, Martin PŘÍHODA), 28:40 Přemysl PAPOUŠEK, 32:04 Adam BARTOŇ (David POJKAR, Martin PŘÍHODA) - v přesilové hře 5/4, 37:46 Martin PŘÍHODA (Lukáš RINDOŠ, Adam BARTOŇ) -

Pavel BÍLEK (Jiří ŠKUBAL) - Jiří VOŠTA, David POJKAR, Marek KAROCH, Matěj ŽALUD, Luboš ADAM, Adam BARTOŇ - Martin PŘÍHODA, Lukáš TUMA, Josef ŠAFRA, Lukáš MILANIAK, Přemysl PAPOUŠEK, Dominik ČAPEK, Filip KEJDANA, Jiří PÁCAL, Marek KUBÁT, Lukáš RINDOŠ