Krajská liga mužů - sezóna 2018/2019 - 1. kolo, utkání číslo: S0212

HC Poděbrady - HC Lev Benešov
7 : 4

KONEC

24. ÚNORA 2019   17:00    ZS Poděbrady POČET DIVÁKŮ: 167

Poslední možné utkání čtvrtfinálové série mělo určit postupujícího do semifinále Krajské ligy mužů. Utkání začalo minutou ticha k uctění památky pana Miloše Fialy, bývalého hráče a dlouholetého trenéra a funkcionáře poděbradského týmu, který v pátek zemřel.

Jako první vyzkoušeli pozornost brankáře několika pokusy hosté. Až poté se k první střele dostali domácí – David Toupal se dostal mezi kruhy, ale také Jan Štěpánek byl úspěšný. První výhodu přesilové hry dostali díky sekání Verneka hosté. Poděbrady však bránily pozorně a k žádné větší šanci Benešov nepustily. Pavel Bílek se činil i dále, velkou šanci Sládka vyrazil lapačkou nad branku. V sedmé minutě přišla příležitost i pro domácí, Rittig hákoval. Domácí přesilovka vypadala lépe než hostující, Štěpánek ale držel hosty a Vernek ve velké šanci branku netrefil. Přesto se podařilo přesilovku využít. Puk zůstal po akci Jedličky ležet mezi kruhy, David POJKAR na nic nečekal a napálil nechytatelnou ranou horní roh branky hostů (1:0)! Domácí byli dále aktivní a hrálo se spíše na polovině Benešova. Jenže přišel velký závar před brankou Pavla Bílka, který na několikátý pokus potrestal ZDERADIČKA (1:1). Od této chvíle převzali iniciativu hosté a obrana musela řešit další velkou šanci, tentokrát společně s Bílkem situaci zachránila. Větší aktivitu Benešov přetavil do další přesilovky, která dopadla pro domácí dost nešťastně – nejprve byl pukem trefen do nosu Jakub Jedlička a předčasně odešel do kabiny, hostům se poté navíc podařilo přesilovku využít. Domácí brankář měl zakrytý výhled, RITTIG toho využil a přesnou ranou od modré prostřelil vše co mu stálo v cestě (1:2). Do konce třetiny měl Benešov dále na vrch, Bílek ale už za svá záda puk nepustil.

Do druhé třetiny se již vrátil ošetřený Jedlička a hned nahrál na branku Janu VERNEKOVI, který přesnou ranou vyrovnal na 2:2. Oba týmy začaly pozorně bránit, k vidění bylo jen několik zablokovaných střel. Aktivní byl dále zejména Jedlička s Vernekem na jedné straně a Sládek s Kaňkou na druhé. Před polovinou utkání bylo hostům odpískáno příliš mnoho hráčů na ledě. Poděbrady přesilovku zahráli dobře, nejprve Štěpánka prověřili Pojkar s Rindošem, poté měl brankář štěstí při střele Verneka, kdy puk trefil konec jeho hole. Oslabení sice hosté zvládli, přesto domácí dokázali přetavit tlak v branku. Pánek vyslal Rindoše, ten projel celým pásmem hostů a zpoza branky našel Martina PŘÍHODU, který neměl problém vsítit třetí branku domácích (3:2). Krátce poté mohl Jedlička zasunout puk do odkryté branky, nedosáhl však na něj. Brankou neskončil ani další velký závar ani pokus Tumy. Ten vystihl rozehrávku hostů a mohl jet sám na brankáře, zvolil však střelu, která skončila mimo. Jeden z klíčových okamžiků utkání přišel minutu před koncem třetiny. Nejprve Kaňka hákoval domácího hráče a za chvíli ho následoval Sládek za zásah do oblasti hlavy a krku. Poděbradům se naskytla možnost přesilové hry 5 na 3. Tu první část ještě nevyužily, trefily totiž jen tyč Štěpánkovi branky a poté přesilovku rozdělila siréna.

Domácí věděli, že pokud chtějí uspět, musí druhou část proměnit. A to se povedlo hned po 28 vteřinách třetí třetiny. Pojkar vystřelil od modré, Jedlička odražený puk poslal Lukášovi RINDOŠOVI a ten se z těžkého úhlu nemýlil (4:2). Benešov nabídl vzápětí další dvě přesilovky. Tu první využil Martin PŘÍHODA, který dorazil střelu Jedličky (5:2) a na začátku 44 minuty zvýšil Radek MOJŽÍŠ už na 6:2 a s domácími ambicemi to vypadalo skvěle. Navíc mohli hrát další přesilovku, David Toupal se totiž prokličkoval celým pásmem hostů a zakončil, když si volný puk sebral znovu, Bursík ho podrazil. V oslabení však FEDOROČKO využil nepřesnosti při založení útoku domácích a snížil na 6:3. Hosté přidali na tempu a drželi Poděbrady v obraném pásmu. Navíc začali na trestnou lavici putovat i domácí. Vyloučení Šafry ještě s velkým přispěním Bílka ustáli, pak přišla komplikace a šance pro Benešov v podobě zdvojené přesilové hry. A hosté ji využili, SLÁDEK snížil na 6:4. V pokračujícím oslabení mohli Rindoš s Vernekem definitivně rozhodnout, Štěpánek je ale vychytal. Na závěr to Benešov zkusil ještě bez brankáře, ale hned po buly se k puku dostal Lukáš TUMA a definitivně poslal Poděbrady do další části vyřazovacích bojů!!!

V premiérové účasti v play-off byly Poděbrady ve včerejším sobotním utkání 10 minut od vyřazení a konce sezóny, dnes slaví postup do SEMIFINÁLE KLM a chystají se na Černošice!!!

HC Poděbrady HC Lev Benešov
Vývoj skóre
Branky 8. Pojkar (Jedlička), 22. Vernek (jedlička), 32. Příhoda (Rindoš, Pánek), 41. Rindoš (Jedlička, Pojkar), 42. Příhoda (Jedlička, Pojkar), 44. Mojžíš (Pojkar), 59. Tuma (Pojkar) 12. Zderadička (Formánek), 15. Rittig (Formánek), 48. Fedoročko (Kaňka, Zderadička), 56. Sládek (Kaňka, Kočí)
Vyloučení: 7 9, navíc 1x 10 min.
Sestava BÍLEK Pavel (ŠKUBAL Jiří) – POJKAR David, DOBROŇ Michal, MARTÍNEK Aleš, ŽALUD Matěj, PÁNEK Martin, CAFOUREK Miloslav – PŘÍHODA Martin, RINDOŠ Lukáš, MOJŽÍŠ Radek, VERNEK Jan, TOUPAL David, BRZÁK Luboš, ŠAFRA Josef, JEDLIČKA Jakub, ČTVRTEČKA Václav, TUMA Lukáš, HRDINA Jiří ŠTĚPÁNEK Jan (ŠTĚPÁNEK David) – KOTÝNEK Martin, BURSÍK Ladislav, FEDOROČKO Ondřej, STEJSKAL Jan, RITTIG Tomáš, KORVAS Martin – DUŠEK Pavel, HOLEŠ Michal, SLÁDEK Ondřej, KOHOUT Martin, JANÁK Petr, POLESNÝ Jan, KAŇKA Michal, KOČÍ Tadeáš, FORMÁNEK David, STAREC David, ZDERADIČKA Filip

Fotogalerie z utkání(počet fotografií: 1)

HC Poděbrady - HC Lev Benešov 7:4

Krajská liga mužů - 1. kolo(zobrazit/schovat)

20.2.2019Hokejový klub Čáslav, z.s.Hokejový klub Čáslav, z.s.Slavoj Velké PopoviceSlavoj Velké Popovice7:0(3:0 0:0 4:0)
KONEC
20.2.2019SK ČernošiceSK ČernošiceHK Lev SlanýHK Lev Slaný6:4(2:1 1:2 3:1)
KONEC
20.2.2019HC Junior MělníkHC Junior MělníkHC RakovníkHC Rakovník5:3(2:1 3:1 0:1)
KONEC
20.2.2019HC PoděbradyHC PoděbradyHC Lev BenešovHC Lev Benešov3:4(1:1 1:2 1:1)
KONEC
23.2.2019Slavoj Velké PopoviceSlavoj Velké PopoviceHokejový klub Čáslav, z.s.Hokejový klub Čáslav, z.s.3:4(1:1 1:3 1:0)
KONEC
23.2.2019HK Lev SlanýHK Lev SlanýSK ČernošiceSK Černošice4:9(3:4 0:0 1:5)
KONEC
23.2.2019HC RakovníkHC RakovníkHC Junior MělníkHC Junior Mělník2:5(0:1 2:0 0:4)
KONEC
23.2.2019HC Lev BenešovHC Lev BenešovHC PoděbradyHC Poděbrady2:5(0:1 2:0 0:4)
KONEC
24.2.2019HC PoděbradyHC PoděbradyHC Lev BenešovHC Lev Benešov7:4(1:2 2:0 4:2)
KONEC

Statistika vzájemních utkání

Statistika je evidována od sezony 2013/2014. Započítána jsou všechna odehraná mistrovská utkání.