Výsledek

Přátelské utkání - Muži - sezóna 2018/2019

HC Poděbrady - HC Jičín

8. ZÁŘÍ 2018   17:00    ZS Poděbrady POČET DIVÁKŮ: 49

Poděbrady vstoupily do utkání aktivněji a po chybě hostujícího obránce se dostali do velké šance, brankář Jičína však několik pokusů zlikvidoval. Vzápětí Jičínu pomohla přesilová hra, když těsně po jejím skončení otevřel skóre utkání Krejčík (0:1). V deváté minutě byl vyrovnáno – po krásné kombinaci Josefa Šafry, Davida Pojkara a Luďka Strnada posledním jmenovaný prostřelil Beneše (1:1). Poté se hra vyrovnala, až v samotném závěru třetiny mohl vstřelit branku Radek Mojžíš, ale nedokázal ležícího brankáře Beneše přehodit.

Ve druhé třetině pokračoval vyrovnaný hokej bez výraznějších šancí. To změnila až 35. minuta, kdy se hosté dostali do úniku, Bílek ale Poděbrady podržel. Dvě minuty před koncem byl za podrážení vyloučen hostující Krumpholc. Při následném vhazování hosté doplatili na nové pravidlo, když Brzák neměl správě přetažený dres přes kalhoty a poslal tak hosty do dvojnásobného oslabení. Nabídnutou přesilovku Poděbrady využili – Jan Vernek dorazil do odkryté branky střelu Miloslava Cafourka (2:1).

Třetí třetina začala velmi rušně. Hned v úvodu po obrovské hrubce domácích proměnil samostatný únik Jan Prokop (2:2), aby za další tři minuty otočil skóre nepokrytý Němec (2:3). Poděbrady to však nezlomilo a v rozmezí necelé minuty vrátili zápas na svoji stranu. Nejprve si dojel Petr Zámečník pro ztracený puk a krásnou kličkou vyrovnal (3:3). Po 50 vteřinách pak Radek Mojžíš tečoval střelu od modré Davida Pojkarova (4:3). V polovině třetiny mohl zvýšit Jiří Hrdina, ale nezakončil přesně. Tři minuty před koncem Jan Vernek vystihl přihrávku hostujícího obránce a dostal se v oslabení do samostatného úniku, Rylicha v brance Jičína však také nepřekonal. Utkání tak rozhodl až minutu před koncem Jiří Hrdina, který tentokrát svůj únik už proměnil (5:3).

Poděbrady tak v posledním přípravném utkání porážejí Jičín 5:3 a příští týden přivítají v prvním kole nového ročníku KLM Vlašim.

Branky: 9. Strnad (Šafra, Pojkar), 39. Vernek (Cafourek), 47. Zámečník, 48. Mojžíš (Pojkar, Vernek), 59. Hrdina (Pojkar)
Vyloučení: 4
Sestava: Škubal (31. Bílek) – Pánek, Cafourek, Žalud, Baumgartner, Kosinka, Pojka, Venclovský, Pácal, Vernek, Velechovský, Šafra, Hrdina, Mojžíš, Potocký, Milaniak, Strnad, Zámečník, Kellerstein
Branky: 5. Krejčík (Žalud), 41. Prokop, 44. Němec (Sedmík)